Haber

Fatih Altaylı: CHP’de bir aday daha çıkacak, belgelerini hazırladı

Gazeteci Fatih Altaylı, yarın CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra bir ismin de genel başkanlığa aday olacağını söyledi.

Programdaki gelişmeyi kişisel YouTube kanalından aktaran Altaylı, “Cuma günü CHP’de bir aday daha ortaya çıkacak. Bütün evraklarını hazırladı. Yarın gidip genel başkanlığa başvuracak.”

Altaylı şöyle devam etti: “Bana sorarsanız başvuruyu yapacak kişi bu, bunu söylemeye yetkili olmadığım için söylemiyorum ama kamuoyunun saygısını kaybetmesi çok muhtemel çünkü” Kendisi CHP geleneğinden geliyor, aynı aileden başkaları da genel başkan, saygın ve önemli bir isim.”

‘CİDDİ HAZIRLIKLAR YAPTIK’

“Yarın adaylık başvurusunda bulunacak” diyen Altaylı, şöyle devam etti: “Çok ciddi hazırlandılar. Çok önemli bir doktrini kaleme aldılar, gevezelik değil. Ben çok beğendim, olur mu bilmiyorum. Toplumsal bir tepki olsun ya da CHP yeşil ışık yaksın.” sözlerini kullandı.

ÖRSAN ÖYMEN’İN ADAYLIĞINI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

CHP’de Özgür Özel’in yanı sıra eski Parti Meclisi Üyesi Örsan Öymen’in de genel başkanlığa adaylığını açıklaması bekleniyor.

CHP Unsur ve Demokrasi Hareketi’nin kuruluşuna öncülük eden Öymen, cuma günü CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Örsan Öymen, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen’in kardeşi ve diplomat Onur Öymen’in amcasının oğludur.

ÖZGÜR ÖZEL DE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP TBMM Küme Lideri Özgür Özel, uzun süredir hazırlığını yaptığı adaylıkla ilgili son kararını verdi. Özel, yarın CHP Genel Merkezi’nde ‘CHP Tutum Belgesi’ni teslim ettikten sonra adaylığını açıklayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu