Haber

Irak’ta havaalanı yangınları nedeniyle yetkililer görevden alındı

Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani, Memleketler arası Bağdat Havaalanı’nda çıkan yangınlar nedeniyle Sivil Havacılık Kurumu Müdürü Nail Saad ve Uluslararası Bağdat Havaalanı Müdürü Ali Taki’yi vazifeden aldı.

Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani’nin basın ofisinden yapılan açıklamada, Sudani başkanlığındaki bir heyetin 2 kez yangın çıkan Uluslararası Bağdat Havaalanı’nı ziyaret ettiği belirtildi. Irak İçişleri Bakanı Abdülemir el-Şımmari ile havaalanını gezen Sudani’nin gelişmeler hakkında yetkililerden bilgi aldığı ifade edildi. Ziyaretin ardından Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Sudani’nin Sivil Havacılık Kurumu Müdürü Nail Saad ve Memleketler arası Bağdat Havaalanı Müdürü Ali Taki’yi görevden aldığı kaydedildi.

Uluslararası Bağdat Havaalanı’nda Salı günü akşam saatlerinde ve bugün sabaha karşı yolcu terminallerinde yangın çıkmıştı. Maddi hasara yol açan yangınları söndürmek için onlarca itfaiye aracı müdahale etmişti. Birinci yangınında 3 itfaiye vazifelisi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılırken, bugünkü yangında ise yaralanan olmadı.

Yangınların nedeni şimdi bilinmezken olayla ilgili soruşturma devam ediyor. – ERBİL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu