Haber

Mardin Valisi’nden kadın kooperatiflerine ziyaret

şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile birlikte Kızıltepe ve Artuklu ilçelerindeki Bayan Kooperatiflerini ziyaret ederek aile bütçelerine katkıda bulunan teşebbüsçü bayanlarla bir ortaya geldi.

Programına Kızıltepe ilçesindeki Üreten Bayanlar Ziraî Kooperatifi ziyareti ile başlayan Vali Demirtaş, burada Kaymakam Fatih Cıdıroğlu ve teşebbüsçü bayanlar tarafından karşılandı.

Üreten Bayanlar Ziraî Kooperatifinin yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, üretken bayanların el emekleriyle ürettikleri eserleri yakından inceleyerek verdikleri emeklerinden ötürü teşebbüsçü bayanları tebrik etti.

Kızıltepe ilçesinden sonra programına Artuklu ilçesi ile devam eden Vali Demirtaş, Topraktan Tabağa Ziraî, İpekyolu Bayan Etraf Kültür ve İşletme, GAP Toplumsal Kalkınma ve İşletme, Leap Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme, Mardin Bayan Emeği ile Organik Eserler Pazarı Ziraî, Bayan Dayanışma ve İstihdam Merkezi Ziraî Kalkınma Kooperatiflerine ziyarette bulundu.

Kooperatiflerde yetkililerden çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş, Mardin kültürünü yansıtan teşebbüsçü bayanların el emeği, göz ışığı eserlerini çok beğendiğini tabir etti.

Ziyaret ettiği kooperatiflerde bayanlarla bir mühlet sohbet eden Vali Demirtaş, aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen bayanların dört elle bu işe sarıldıklarını görmelerini kendilerini memnun ettiğini lisana getirerek çalışmalarında muvaffakiyetler diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu