Haber

Şanlıurfa’daki Spor Salonları Çocukları Zararlı Alışkanlıklardan Koruyor

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesindeki çocukları özel kullanımlardan ve israflı alışkanlıklardan korumak, eğitim hayatlarındaki başarılarını artırmak, sporla iç içe bir yaşamla sağlıklı bireyler olarak gelişmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. SporSalonları şehre yenilik katıyor.

Bulundukları mahallelerde ilkokul ve hatta okul öncesinden itibaren çocukların uğrak yeri olan Spor Salonları, yeteneklerini keşfederek desteklenen, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış sporcular ile milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine, vatanına ve milletine faydalı bireyler yetiştirmektedir. Şanlıurfa’da yakın zamana kadar uyuşturucu ve önleyici güvenlik uygulamaları çerçevesinde kolluk kuvvetlerinin görev yaptığı Eyyübiye ilçesine bağlı Selçuklu Mahallesi, eğitim evleri, AK Konutları Spor Salonları, belediye sosyal alan yatırımları ve din görevlilerinin desteğiyle artık geleceğe daha umutla bakıyor. Her dönemde en az 70-80 öğrencisi olan Selçuklu Mahallesi AK Meskenler Spor Salonları, bugüne kadar yüzlerce çocuğun hayatına dokunarak onların kişisel kullanımdan, kötü alışkanlıklardan ve asayiş hatalarından uzak durmasını sağladı.

Spor Salonlarında karate, tekvando, judo, güreş gibi spor branşlarında yeteneklerini keşfederek desteklenen onlarca çocuk yerel, ulusal ve uluslararası derecelere imza atarak hem ailelerini hem de tüm şehri gururlandırırken, aynı yerde vakit geçiren çocuklar derslerinde başarılı olmaya ve milli manevi değerler eğitimi alarak ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak yetişmeye devam ediyor. – ŞANLIURFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu