Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Abdull…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Dato Johari Bin Abdul ile görüştü.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, 17. İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Birliği (ISIPAB) Konferansı’na katılmak üzere geldiği Cezayir’de temaslarını sürdürüyor. Şentop, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Dato Johari Bin Abdul ile görüşmeye geldi. Şentop yaptığı açıklamada, karşılıklı olarak yeterli ilişkilerin varlığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke parlamentoları arasında temas ve iş birliğinin daha da artırılabileceğini söyledi.

Kapsamlı Stratejik Katılım düzeyine çıkarılan ikili çıkarlar kapsamında ticaret hacmini istikrarlı bir şekilde artırmayı hedeflediğini belirten Şentop, Türkiye’nin 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini hatırlatarak, söz konusu örgütün faaliyet gösterdiği ülkeler için de ulusal güvenlik riski oluşturduğunu vurguladı. . FETÖ’nün yeni nesil bir terör örgütü olduğunu belirten Şentop, ülkeleri istikrarsızlaştırarak faaliyetlerini yaygınlaştırabildiğine ve eğitim kurumları, STK gibi yapılanmaların arkasına gizlenebildiğine dikkat çekti.

Şentop, Malezya’nın çalışmalarında FETÖ ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Malezya’da halen faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı okullarla ilgili de çözüm beklentisini iletti.

“Erdoğan bizim de örnek aldığımız bir insan ve onun Müslümanların şampiyonu olduğunu söyleyebiliriz”

Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Dato Johari Bin Abdul, teşkilatın yapısını ve Türkiye için dayanaklarını anladıklarını ifade ederek, “Erdoğan bizim gıpta ile baktığımız bir insan ve Müslümanların şampiyonu diyebiliriz. ” – CEZAYİR

aksehirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu