Ekonomi

US Premarket: Perakende satışlar, Home Depot ve Baidu kazanç raporları

Investing.com – Yatırımcılar Washington’daki borç tavanı anlaşmazlığının çözümünü beklerken milletvekilleri Salı günü farklılıklarını çözmek için Beyaz Saray’da tekrar görünecek. Bu ortamda Pazartesi günü hisse senetleri cansız kaldı. Anlaşmaya varmak için son tarih hızla yaklaşırken, milletvekilleri baskı yapıyor. Biden yönetimi yetkilileri, hükümetin yükümlülüklerini ödemeye devam etme seçeneklerinin 1 Haziran’a kadar tükenebileceği konusunda uyardı.

Drama, ilgi çağı perakende aşamasına geçerken ortaya çıkıyor. hedefVe Walmart Önümüzdeki hafta rapor veren en büyük perakendecilerden biri ve önümüzdeki günlerde diğerleri de onu takip edecek. Analistler, ekonominin yavaşladığına dair işaretler arasında tüketici harcama eğilimleri hakkında söyleyeceklerini dinleyecek.

Vadeli işlem yatırımcıları, BeslediŞimdiye kadar siyasi hareketlerin enflasyonu resesyona yol açmadan düşürmede ne kadar etkili olduğunu değerlendirirken, Haziran ayında daha fazla faiz artışı bekliyor.

Yine de, bazıları bu yıl Fed’i rotasını tersine çevirmeye teşvik edebilecek bir ekonomik gerileme öngörüyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Perakende satışlar

Büyük perakendecilerin kazanç raporları öncesinde hükümet, Nisan ayı için 15:30 EST’de söyledi. Perakende satış verileri ortaya çıkaracaktır. Analistler, bir önceki aya ve geçen yıla göre %0,8 diyor aynı ay%4,2 artış bekliyor.

2. Ana Depofayda raporu

ev geliştirme perakendecisi Ana Depo A.Ş.38.4 milyar $’lık gelir üzerinden 3.81 $’lık hisse başına kazanç bildirebilir.

3. Baidu fayda raporu

Çinli internet ve yapay zeka şirketi Baidu A.Ş.Şirket için beklentiler, 30 milyar dolarlık gelir üzerinden 12,26 dolarlık hisse başına kazanç bildirme yönünde.

hadimhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu